
Walne Zebranie Małopolskiej Organizacji Turystycznej
admin 2011-04-27
We środę, 27 kwietnia, podczas Walnego Zebrania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przedstawiciele instytucji członkowskich omówili wyniki realizacji zadań zaplanowanych na 2010 rok. Obrady prowadził prezes organizacji Leszek Zegzda, radny Województwa Małopolskiego. W posiedzeniu, zorganizowanym w siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego, uczestniczyli (m.in.) przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Bogusław Mąsior i członek Zarządu Województwa Witold Latusek.
Sprawozdawcze Walne Zebranie Małopolskiej Organizacji Turystycznej (MOT) poświęcone było podsumowaniu prowadzonych w minionym roku przez organizację zadań, w tym zadań powierzonych MOT przez Województwo Małopolskie i sfinansowanych z budżetu województwa. Realizowane w 2010 roku przez MOT na zlecenie Województwa Małopolskiego działania obejmowały (m.in.) udostępnienie do zwiedzania 50 obiektów sakralnych z Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej, organizację akcji promującej szlak, pozycjonowanie obiektów ze szlaku za pomocą systemu GPS, organizację cyklu koncertów "Muzyka Zaklęta w Drewnie" oraz rozbudowę serwisu internetowego www.drewnianamalopolska.pl
W minionym roku MOT prowadziła ponadto - na zlecenie Województwa Małopolskiego - promocję oferty turystycznej Małopolski w kraju i za granicą (m.in.) na 52. edycji Targów Turystycznych "Salon de Vacances" w Brukseli w dniach 4-8 lutego 2010 r., na XX Międzynarodowych Targach Turystycznych "Krakowski Salon Turystyczny" w dniach 9-11 kwietnia 2010 r., oraz podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2010 w Poznaniu. Prezentację oferty turystycznej Małopolski na targach w 2010 r. powierzył MOT Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert "Małopolska Gościnna".
W 2010 r. MOT podjęła także aktualne badania ruchu turystycznego, akcje promujące turystykę w regionie, konferencje poświęcone rozwojowi branży turystycznej, konkursy i plebiscyty. Środki Województwa Małopolskiego posłużyły na wydanie przez MOT ulotek na temat udostępnionych do zwiedzania obiektów ze Szlaku Architektury Drewnianej. Efekty tych działań ocenione zostały podczas Walnego Zebrania MOT z udziałem władz organizacji i przedstawicieli podmiotów członkowskich. Na posiedzeniu 27 kwietnia włodarze MOT przyjęli także plan pracy na 2011 rok.
Małopolska Organizacja Turystyczna skupia obecnie 112 członków, wśród których są powiaty, miasta i gminy, biura podróży, hotele, fundacje, stowarzyszenia, izby, związki i inne podmioty aktywne w małopolskiej branży turystycznej. Główne cele organizacji obejmują (m.in.) kreowanie i promowanie atrakcyjnego wizerunku Krakowa i Małopolski na krajowych i zagranicznych rynkach turystycznych, wspieranie rozwoju turystyki zgodnie ze strategią rozwoju regionu, podnoszenie jakości produktów turystycznych Małopolski i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr turystycznych.